Jaka jest najważniejsza cecha materaca do naszego łóżka?

Materace kieszeniowe

Spośród najczęściej spotykanych materacy, największą popularnością cieszą się tzw. materace kieszeniowe. To materace z wkładem ze sprężyn, połączonych ze sobą cienkim woreczkiem tkaninowym. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, iż pozwala na wyjątkową elastyczność a co za tym idzie, zwiększenie punktów podparcia dla kręgosłupa oraz lepsze dopasowanie materaca do kształtu ciała. Im więcej sprężyn w materacu, tym więcej punktów podparcia.

Materace termoelastyczne

Materace lateksowe

Materace lateksowe charakteryzują się wkładem z piankowej wkładki , która otrzymuje się w procesie połączenia lateksu z naturalnym mleczkiem z drzewa kauczukowego. Lateks, dzięki swojej wysokiej elastyczności również idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Duże znaczenie w budowie materaca mają specjalne otwory . Dzięki nim dochodzi do ciągłej wentylacji materaca, przez co materac zwiększa również swoje właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze.

Materace piankowe

Materace piankowe wykonane są natomiast z pianki poliuretanowej, zwiększającej swoją elastyczność proporcjonalnie do wzrostu temperatury. Dzięki ciepłu, jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu ciała zapewniając odpowiednie ułożenie na całej, swojej powierzchni.